single

Ekskluzywne wakacje: Malediwy

Czy istnieje kraj, który bardziej kojarzy nam się z ekskluzywnością, niż Malediwy? Bardziej egzotyczne kierunki, w które trudniej się dostać to chyba już tylko Polinezja Francuska, Wyspy Galapagos i Wyspa Wielkanocna. Tymczasem na Malediwy połączenie lotnicze jest obiecujące, gdyż obecnie najlepsze linie lotnicze świata wysyłają swoje maszyny w kierunku rajskich wysp. Hotele? Luksusowe kompleksy hotelowe nierzadko znajdują się na prywatnych wyspach, zapewniając prywatność i usługi najwyższej jakości. Pogoda? Pogoda na Malediwach jest idealna niemal przez cały rok i bardzo rzadko zdarza się, by deszcz padał przez cały dzień nawet w porze deszczowej. Ale zacznijmy od początku – jak spędzić luksusowe wakacje na Malediwach?

Najlepsze linie lotnicze
Jak już wspomnieliśmy, na Malediwy latają najlepsze linie lotnicze na świecie, w tym Qatar Airways, Emirates oraz Singapore Airlanes. Wymagający klient bez trudu może zarezerwować bilet w klasie biznes lub w pierwszej klasie i spędzić kilkugodzinny lot w komfortowych warunkach. Z Polski leci się z jedną przesiadką z Warszawy w którymś z portów międzynarodowych, np. w Dubaju, Doha czy Singapurze. Bilety można rezerwować zarówno osobiście online, jak i za pośrednictwem biur podróży lub agencji sprzedażowych. Jeszcze bliżej na Malediwy jest ze Sri Lanki lub Indii. Jeśli jesteś podróżnikiem przygodowym, na pewno zainteresują Cię wakacje w formacie zwiedzanie plus odpoczynek. Polegają one na kilku dniach intensywnego objazdu po jakimś kraju, ukierunkowanym na jak najdokładniejsze poznanie kultury, historii i najważniejszych miejsc. Następnie wycieczka przenosi się na piękne plaże, gdzie można się zrelaksować i odpocząć od codzienności. Jeśli chodzi o Malediwy, najwygodniejszą opcją jest zaledwie godzinny lot z lankijskiego lotniska Kolombo na malediwskie Mahe lub z południowej części Indii.

Najlepsze hotele na Malediwach
Malediwy słyną z najlepszych hoteli na świecie. Nie tylko przez wzgląd na bajkową scenerię: zielone gęste dżungle, słynny biały piasek o strukturze pudru, kolorowe rafy koralowe i krystaliczną ciepłą wodę, ale także przez dbałość o architektoniczne detale. Jednym z lubianych i medialnych hoteli na Malediwach jest pięciogwiazdkowy Hurawhali Island Resort. Położony na prywatnym atolu, został rozsławiony dzięki niezwykłej podwodnej restauracji, z której można obserwować zwierzęta morskie niczym z niekończącego się akwarium. To idealne miejsce na oświadczyny, romantyczną kolację lub podróże poślubne, ponieważ zapewnia niepowtarzalny klimat. W restauracji jest tylko kilka stolików, które należy rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, ze względu na unikatowość i popularność miejsca. Sam hotel Hurawhali spełnia oczekiwania luksusowej budowli: goście mają do dyspozycji prywatne drewniane wille z osobistym wejściem do wody. Wille wybudowano na wodzie i połączono drewnianym molo, jest ich aż 60, a tych dostępnych z prywatnej wyspy 30. Atol jest niewielki, jednak posiada białą piaszczystą plażę, co stwarza okazję do łapania słońca nie tylko z leżaka do opalania. Aktywne osoby nie będą narzekać: na miejscu można wynająć sprzęt do snorkelingu, windsurfingu, nurkowania z akwalungiem oraz kajaki. Do tego hotelu można dostać się wyłącznie przez 45 minutową podróż hydroplanem, która sama w sobie jest rozrywką. Oprócz słynnej podwodnej restauracji, w hotelu dostępnych jest także 5 innych restauracji oraz kilka barów, więc nie ma obawy o jednostajność posiłków. Kolejnym pięciogwiazdkowym hotelem jest Kurumba Maledives, położony na prywatnej wyspie w pobliżu Male. Do wyboru jest zakwaterowanie w prywatnych willach, bungalowach lub pokojach. Hotel dysponuje prywatnymi basenami, siłownią i centrum SPA. Co ciekawe, Kurumba Maledives to pierwszy hotel na Malediwach! Otworzono go w latach 70., więc wybór tego miejsca na wakacje to także podróż w czasie. Nie ma się jednak czym martwić, bo właściciele dbają o remonty i renowacje, dzięki czemu obiekt co roku dostaje pięć gwiazdek w różnych rankingach. Ostatnim hotelem, który Wam dziś polecimy na ekskluzywny wypoczynek jest pięciogwiazdkowy Lux South Ari Atol. Lux jest znaną siecią prowadzącą luksusowe hotele i tego właśnie możemy się spodziewać po ich obiekcie na atolu Ari. Hotel prezentuje się przepięknie! Położony jest niedaleko międzynarodowego lotniska, a dostać się można na niego za pomocą hydroplanu. Hotel posiada dwa baseny oraz dostęp do kilkukilometrowej białej plaży z białym piaskiem. Jest często wybierany przez miłośników sportów wodnych, ponieważ słynie ze swojego bogatego zaplecza. Hotel organizuje wycieczki nurkowe i snorkelowe. Miłośnicy dobrej kuchni nie będą zawiedzeni, bo hotel ma aż osiem różnych restauracji i niemal tyle samo barów przy plaży!