single

Skarby Sri Lanki i rajskie plaże Malediwów

Malownicze trasy, starożytne miejsca z bogatą historią, oszałamiająca przyroda, spektakularne festiwale i ogromna różnorodności zajęć na świeżym powietrzu. Sri Lanka to prawdziwy raj dla turystów żądnych przygód. Podróż do tego niezwykłego kraju warto połączyć z wypadem na Malediwy, gdzie czekaja na nas przepiękne, egzotyczne plaże.

Przejażdżka pociągiem po wzgórzach Sri Lanki
Najbardziej niezapomnianym i atrakcyjnym sposobem podróżowania po Sri Lance jest bez wątpienia tutejsza kolej. Przejażdżka pociągiem wśród zielonych wzgórz i zwiedzanie Kandy, Nuwara Eliya i Hatton może dostarczyć niesamowitych wrażeń. Sieć kolejowa została pierwotnie wybudowana przez Brytyjczyków do przewozu herbaty, a dziś stanowi otwarte okno na kulturalne, historyczne i przyrodnicze strony Sri Lanki. Mijając plantacje soczyście zielonej herbaty, odległe wioski i górskie ścieżki, możemy dotrzeć do najwyższych zakątków wyspy. Tutejsze widoki są tak zachwycające, że nie sposób ich opisać.

Wspinaczka na twierdzę Sigiriya
Zbudowana 1600 lat temu i stanowiąca światowe dziedzictwo UNESCO, Sigiriya jest wybitnym przykładem starożytnej sztuki i architektury Sri Lanki. To prawdopodobnie najbardziej znany pomnik Sri Lanki, przyciągający zarówno turystów, jak i mieszkańców, którzy każdego ranka podejmują wspinaczkę trwającą 60-90 minut. Tajemnicza twierdza pobudza wyobraźnię. Po drodze wędrowcy mijają wspaniałe ogrody i freski, aby następnie udać się na sam szczyt i dać się zaskoczyć imponującym panoramicznym widokiem.

Spotkanie ze słoniami w Parku Narodowym Minneriya
Uważa się, że to wydarzenie przyrodnicze jest największym zgromadzeniem słoni w Azji. Odbywa się w okresie od lipca do października. Pora sucha oznacza mniejsze zasoby wody dla ssaków, więc przybywają one z odległych zakątków kraju, aby pić wodę ze zbiornika Minneriya. Możemy cieszyć się oglądaniem słoni, ich zabawami oraz posiłkami. Ponad 300 z nich udaje się do Minneriya z całej północno-środkowej prowincji Sri Lanki.

Raj na Ziemi. Wyspy, stworzone do relaksu
To oczywiście tylko jedne z wielu atrakcji niesamowitej Sri Lanki. Nie uda nam się w trakcie jednego wyjazdu zobaczyć wszystkich interesujących miejsc, tym bardziej, że czekają na nas jeszcze piękne Malediwy. Według mieszkańców Pan Bóg najpierw stworzył Malediwy, a potem na ich podobieństwo raj! Nie da się ukryć, że mają podstawy, by w to wierzyć, bo miejsce to jest naprawdę wyjątkowe.

Malediwy, zwane także Wyspami Malediwów, to archipelag na Oceanie Indyjskim, który posiada 26 atoli. Wyspy oferują dostęp do ciemnoniebieskiego, czystego morza ze wspaniałymi rafami, piaszczyste plaże oraz różnorodną roślinność. Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że to prawdziwy raj, w którym ludzie mogą spędzić długie dni, aby odprężyć się i zrelaksować. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, nurkowania z rurką lub po prostu odkrywania wód z tysiącami ryb pływających wokół koralowców. Te brzegi są zawsze otwarte dla każdego i stanowią spokojną przystań dla odwiedzających.

Malediwy mają swój własny, wyluzowany, tropikalny styl. Możemy spodziewać się tu piaszczystych podłóg w eleganckich restauracjach, holów umieszczonych na świeżym powietrzu, dachów krytych strzechą i marszczących się białych zasłon na rustykalnych drewnianych łóżkach z baldachimem. Kolorystyka, która tu dominuje to turkusowe laguny, białe, piaszczyste plaże i błękitne niebo. Idealna sceneria do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z egzotycznych wakacji!

Chcesz przeżyć taką wspaniałą przygodę na Sri Lance i Malediwach? W taki razie koniecznie sprawdź tę ofertę:  http://planetescape.pl/oferta/wycieczki-sri-lanka-i-malediwy/!