single

Najpiękniejsze plaże w Stanach Zjednoczonych

Przeżycie Amerykańskiego Snu to wciąż jedno z marzeń entuzjastów podróżowania. Stany Zjednoczone przyciągają miliony turystów z setek powodów, ale dzisiaj skupimy się na jednym – plażowaniu. Kto z nas nie słyszał o słynnych plażach na Florydzie czy Kalifornii? Kto z nas nie chciałby wybrać się choćby na kilka dni na Hawaje? Jeśli macie ochotę na widoki iście ze „Słonecznego patrolu”, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking topowych amerykańskich plaż – nie zapomnijcie zabrać ze sobą okularów przeciwsłonecznych i dobrego nastawienia!

Plaże na Florydzie
Zacznijmy od wschodniego wybrzeża, a konkretniej od najgorętszego i najbardziej imprezowego stanu, jakim jest Floryda. Pomimo tego, że rokrocznie ucieka z niej mnóstwo osób w obawie przed groźnymi huraganami, to nie powstrzymuje turystów w środku najwyższego sezonu przed wycieczkami w to miejsce. Najbardziej znanym florydzkim miastem jest Miami i część plażowa, czyli Miami Beach. Miami Beach to top of the top plaż Florydy – rozsławiona przez wielkie hollywoodzkie produkcje i gwiazdy światowego formatu, które regularnie pojawiają się tutaj, by kręcić filmy. Spacerując Miami Beach napotkamy również całe masy modelek podczas sesji zdjęciowych. Co jest takiego wyjątkowego w tym miejscu? Poczynając od najbardziej imprezowej ulicy, która ciągnie się przez pół miasta, czyli Ocean Drive, gdzie w każdym klubie od południa do samego świtu gra się muzykę każdego rodzaju, przez biały piasek, turkusową wodę, wszechobecne palmy i gekony, które się po nich wspinają i tworzą tropikalny klimacik, aż po ogólną atmosferę wolności i zabawy. Miami Beach to jedna z najżywszych nadmorskich miejscowości w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, znajdziemy tu hostele, które oferują noclegi nawet za 10 dolarów za dobę niecały kilometr od plaży! Jeśli kiedyś będziecie na Florydzie, grzechem byłoby nieodwiedzenie Miami. Jadąc kila godzin w dół dotrzemy do Key West, najniżej położonego miasta w USA po wschodniej stronie. Dodajmy, że florydzkie wybrzeże otacza Morze Karaibskie, które praktycznie przez cały rok jest cieplutkie, a pływanie w nim to sama przyjemność. Miasto Key West i jego plaże wchodzą w część parku narodowego, więc jest tu już bardzo tropikalnie i można natknąć się na dzikie zwierzęta. Często niewinna ścieżka przez las zamienia się w drogę przez dżunglę, gdzie po drodze powbijane są ostrzeżenia o napotkaniu np. jadowitych węży. Na plażach Key West rosną małe palmy, które dodają niezwykłego uroku temu miejscu. Poza tym jest tu dużo spokojniej niż w Miami. Plaże Key West należą do jednych z najpiękniejszych w całym USA!

Plaże w Kalifornii
Kalifornia, zachodnie wybrzeże. Tutaj swoje ogromne posiadłości mają największe gwiazdy z całego świata, tutaj także wybudowały się najnowocześniejsze studia filmowe, które często powierzchnią dorównują średnim polskim miastom. W Kalifornii Amerykę poczujemy pełną piersią. Najbardziej wyluzowaną i kolorową kalifornijską plażą jest słynna Venice Beach w Los Angeles. Ta plaża chyba nigdy nie jest pusta, a robić można na niej dosłownie wszystko – posiada korty tenisowe, boiska do siatkówki, koszykówki, wypożyczalnie quadów, desek surfingowych, sprzętu do nurkowania… Poza tym lokalne władze dobrze o nią dbają i dostaje się kary za pozostawianie śmieci – to dobry zwyczaj, w końcu trzeba myśleć nie tylko o urlopie, ale też o środowisku. Przy Venice Beach wybudowano także ogromny park rozrywki z rollercoasterami na czele i skate parkiem. Ale to plaża Coronando Beach w San Diego robi największą furorę wśród turystów i rokrocznie wygrywa przeróżne topowe rankingi. Jeśli chcecie udać się w spokojniejsze miejsce, warto pomyśleć o Santa Monica Bay, zatoce Oceanu Spokojnego. Właśnie tutaj znajdziemy również znane na całym świecie piękne plaże Malibu Lagoon i Santa Monica Beach. W Kalifornii pogoda przez cały rok rozpieszcza, więc nie ma złego terminu na wycieczkę w to miejsce!

Plaże na Hawajach
Nie zapominajmy też o najmłodszym amerykańskim stanie, Hawajach. Tutaj właściwie każda z wysp posiada zachwycające plaże. Prócz widoków, dochodzi też czynnik kulturowy, bo Hawajczycy to zupełnie inni ludzie, niż Nowojorczycy czy nawet Kalifornijczycy - są wyluzowani i "chwytają dzień". Na urlop poleca się przepiękne plaże na wyspie Maui - np. Makena Beach, Little Beach, Kanacha Beach czy Baldwin Beach. Możemy na nich dosłownie zrywać świeże owoce z drzew (ananasy, kokosy) i rozkoszować się widokami. Na hawajskich plażach często spotkamy żółwie olbrzymie, które są pod ochroną.