single

Dlaczego warto odwiedzić Maroko?

Maroko niemal od  niepamiętnych czasów jest kierunkiem chętnie wybieranym przez turystów.  Ten kraj, leżący w północnej części kontynentu afrykańskiego przyciąga  pięknem oraz charakterystycznym klimatem. Dlaczego warto odwiedzić to  miejsce? Co warto tutaj zobaczyć? Czy jest to atrakcyjny, wakacyjny  kierunek?

Moc starożytnych miast

Maroko posiada cztery miasta o charakterze imperialnym. Są to Marrakesz, Meknes, Fes oraz Rabat. To ostatnie miasto jest zarazem stolicą. Mieszają się tutaj wyjątkowe atrakcje historyczne  takie jak Kasbah Oudaias czy wieża Hassan, z nowoczesnością. Marrakesz słynie natomiast ze starej medyny oraz starożytnych pałaców m.in. Pałac Badi oraz Pałac Bahia. Miasto to pełne jest również meczetów oraz grobowców. Fes, będący dawną stolicą Maroka to niesamowita architektura wraz z jedną z najstarszych na świecie uczelni. Ostatnie z wymienionych miast
może poszczycić się najbardziej imponującą, monumentalną bramą. M.in. dlatego warto zwiedzić Meknes.

Wyjątkowość marokańskich plaż

Maroko posiada plaże rozciągające się wzdłuż Morza Śródziemnego, a także Oceanu Atlantyckiego. Jednymi z najbardziej popularnych pod  względem turystycznym plaż Maroka są Tangir oraz Agadir. Miejsca te  przyciągają swoją gościnnością turystów zwłaszcza z Hiszpanii. Warto  zwrócić uwagę, iż wszystkie z marokańskich plaż posiadają wszelakie  udogodnienia mające na celu zapewnić turystom pełny relaks i odpoczynek.  Nie brakuje także miejsc przeznaczonych do aktywnego wypoczynku, z  których na czoło wysuwa się miejscowość Essaouria.

Marokańskie Góry

Największe pasmo górskie Maroka, góry Atlas dzielą się na trzy  łańcuchy. Są to Atlas Wysoki, Atlas Środkowy oraz Antyatlas. Wśród  szczytów Atlasy Wysokiego najwyższym szczytem jest Jbel Toubkal  przyciągający corocznie ogromne rzesze turystów. Innym, ciekawym  odwiedzenia miejscem są Góry Rif leżące na północy kraju. To świetne  miejsce do uprawiania trekkingu oraz wycieczek rowerowych.

Sahara

Sahara to największa i najgorętsza pustynia na świecie. To właśnie w  Maroku znajduje się kilka miejsc, z których można wyruszyć na pustynię.  Możliwość zwiedzania wyjątkowego piękna krajobrazów malowniczej Sahary  przyciąga miliony turystów, zwłaszcza że mogą oni podróżować nie tylko  pieszo, ale także na grzbiecie wielbłąda lub też pojazdami mechanicznymi.
Wśród turystów niezwykle popularne są kempingi na Saharze, podczas których obserwować można piękne, rozgwieżdżone niebo nad pustynią.

Kultura i tradycja

Ludność Maroka to nie tylko typowi Arabowie. To ogromna różnorodność  grup etnicznych, z których każda wnosi bogate tradycje i praktyki  kulturowe. W kraju tym można dostrzec duży wpływ kultury andaluzyjskiej  oraz ogromną spuściznę krajów kolonialnych w tym szczególnie Francji. W  Maroku znajduje się warte odwiedzenia jedyne na świecie Muzeum Żydowskie  z siedzibą w kraju arabskim.