single

8 rzeczy, które musisz zrobić lub zobaczyć w Namibii.

Namibia jest dla większości turystów oszałamiającą tajemnicą. Nie znajdziemy tutaj typowych turystycznych atrakcji. Jednak ten afrykański kraj może dostarczyć nam mnóstwo niesamowitych doświadczeń, o które trudno gdziekolwiek indziej. Co koniecznie musisz zrobić lub zobaczyć w Namibii?

Przejdź przez zwrotnik Koziorożca
Zwrotnik Koziorożca biegnie równolegle do równika i jest najbardziej wysuniętą na południe szerokością geograficzną, gdzie słońce może świecić bezpośrednio z góry. Przejażdżka przez Namibię na trasie C14 między Sossusvlei i Walvis Bay jest dobrze oznakowana dla osób pragnących zrobić fantastyczne zdjęcia. Chociaż zwrotnik Koziorożca przebiega przez wiele krajów w Afryce, między innymi przez Botswanę i Mozambik, to właśnie tutaj, w Namibii możliwość jego przekroczenia jest kwestią ambicji licznych turystów.

Chcesz zobaczyć Namibię? Sprawdź ofertę podróży na http://planetescape.pl/kraj/namibia/!

Uchwyć magię Dead Vlei
Dead Vlei jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Namibii i od razu przyciąga uwagę niesamowitą ciszą i surowym pięknem. Obszar obejmuje gliniane zagłębienie, które powstało, gdy rzeka Tsauchab rozlała się na tych terenach wieleset lat temu, a obfitość wody pozwoliła rosnąć drzewom i innej roślinności. Jednak z biegiem czasu, ze względu na zmiany klimatyczne wydmy zbliżyły się do tego miejsca i powstrzymały rzekę przed dotarciem do drzew. Już dawno martwe, drzewa uległy rozkładowi w wyniku suchego klimatu i wyróżniają się ostro na oszałamiających pomarańczowych wydmach.


Wybierz się na spotkanie z historią w Muzeum Narodowym Namibii
To intrygujące muzeum mieści się w Alte Feste, najstarszym istniejącym budynku w Windhoek, który był kiedyś twierdzą niemiecką. W minionych czasach gmach ten przypominał o niemieckiej okupacji tego obszaru, ale dziś prezentuje różnorodne i bogate dziedzictwo Namibii. Po zwiedzaniu muzeum goście mogą podziwiać kolekcję rocka, wystawianą w pobliżu.


Żegluj swoim własnym "statkiem pustynnym"
O czym mowa? Oczywiście o wielbłądach, które są symbolami pustyni. Są one również doskonale przystosowane do pustynnego życia, z dużymi płaskimi stopami, które nie toną w piasku, wbudowanymi regulatorami temperatury i zdolnością do przetrwania przez kilka dni bez wody. Jazda na wielbłądzie po wspaniałych piaszczystych wydmach Namibii to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, które daje podróżnikom szansę podziwiania bajecznej pustynnej scenerii, a przy odrobinie szczęścia możesz nawet dostrzec mniejsze odmiany dzikich zwierząt.


Oglądaj Namibię z lotu ptaka
Jednym z najlepszych sposobów na poznanie pięknego krajobrazu, który oferuje Namibia, jest lot samolotem. Loty czarterowe obejmują wiele miejsc w kraju i zapewniają przegląd tutejszych wydm oraz rozległej, samotnej pustyni Namibii. Z powietrza zobaczymy jednak nie tylko piasek. Tsondabvlei, jedyny znany obszar lęgowy sępa w południowej Namibii, najwyższe ruchome wydmy na świecie w Sossusvlei, opuszczone kopalnie diamentów i stare wraki statków mogą zostać włączone do planu wycieczki.


Eksploruj Namib Nauklaft
Poświęcenie czasu na eksploracje jest zalecane na tym spektakularnym obszarze Namibii, gdzie rozległy krajobraz rozciąga się od słynnych wydm piaskowych, przez potężne kaniony, po chropowate i piękne pasma górskie. Ogromny park zajmuje około 50 000 kilometrów kwadratowych i jest jednym z największych obszarów ochrony w Afryce, obejmującym wspaniałe i niepowtarzalne pustynne krajobrazy oraz niezwykłą przyrodę.


Wybierz się na wycieczkę do Keetmanshoop
Keetmanshoop to ekonomiczne centrum południowej Namibii i jedna z najstarszych osad w kraju. Ma małe muzeum mieszczące się w Rhenish Mission Church, który jest również narodowym zabytkiem, a unikalne połączenie gotyckiej architektury i afrykańskiego kamienia czyni go jednym z arcydzieł architektury tego kraju. Miasto słynie również z lasów kołczanowych i Placu Zabaw Giants oraz ogromnej formacji Dolerite, gdzie kamienie ułożone są jeden na drugim.


Zaprzyjaźnij się z delfinami
Chronione wody laguny Walvis Bay oferują łagodny i spokojny rejs statkiem i spotkanie z obfitym życiem morskim. Wycieczka rozpoczyna się w porcie Walvis Bay w drodze na Wyspę Ptaków, a następnie przecina lagunę, by odwiedzić duże kolonie przylądkowych fok. Skorzystaj z wizyty w Pelican Point, gdzie mieszkają endemiczne dla tego obszaru gatunki delfinów.