single

Najpiękniejsze plaże Mauritiusu

Mauritius, wyspiarski kraj położony na wodach Oceanu Indyjskiego od lat przyciąga turystów. Od gorących wybrzeży Afryki dzieli go zaledwie 1200 mil, a temperatura powietrza na wyspie nie spada poniżej 23 stopni Celsjusza. Na Mauritiusie podziwiać możecie nie tylko rajskie krajobrazy – czyli wspaniałe plaże obrośnięte palmami kokosowymi i oblane turkusową ciepłą wodą. To właśnie w tym miejscu na Ziemi mieszkają niezwykłe stworzenia, krewni legendarnych ptaków dodo, które zostały wymordowane wkrótce po zasiedleniu wyspy. Świat fauny i flory na Mauritiusie jest wystarczającym powodem, by wybrać się tu w podróż, ale oprócz natury możecie wybrać się śladami dawnych kolonizatorów i odkrywać małe nadmorskie miasteczka. Czy jesteście gotowi na tę wyprawę?

Jedna z najpiękniejszych plaż na Mauritiusie
Pomimo tego, że Mauritius jest państwem ponad 150 razy mniejszym niż Polska, być może nie będziesz mieć czasu, by zobaczyć wszystkie piękne miejsca. Dlatego wybraliśmy i opisaliśmy dla Ciebie miejsca, w które warto się wybrać – jednym z nich są białe plaże w nadmorskiej miejscowości Flic-en-Flac, które założyli jeszcze holenderscy kolonizatorzy. Flic-en-Flac położone jest na zachodniej części wyspy w regionie Black River i odwiedzają je chętnie miejscowi, których spotkamy na plażach zwłaszcza w weekendy. Plaże przy Flic-en-Flac otacza laguna obrośnięta w piękne koralowce, dlatego z usług szkół nurkowania czy wodnego safari można skorzystać na każdym kroku. Oprócz tego, na plażach wybudowano wiele boisk do różnych sportów plażowych, są także miejsca przeznaczone na ogniska. Na pewno aktywne osoby nie będą się tu nudzić! Warto też wiedzieć, że w pobliżu Flic-en-Flac znajdziemy tzw. Bird Park, w którym będziemy mieć okazję obserwować ponad setkę gatunków ptaków oraz wybrać się na farmę storczyków. Można tu spotkać endemiczny gatunek gołębia – gołębia różowego. To nadmorskie miasteczko ma także kilka innych plusów, np. jest położone z dala od terenów przemysłowych, a lokalni mieszkańcy zajmują się głównie uprawą trzciny cukrowej i turystyką. Plaże są piękne i zadbane, co niestety możemy powiedzieć coraz rzadziej o odwiedzanych przez nas miejscach.

Plaże Belle 
Plaże w regione Black River kojarzą się bardzo z rodzinnymi wypadami i luźną, małomiasteczkową atmosferą. Natomiast plaże w regionie Belle Mare to prawdziwy raj dla turystów – uchodzą za jedne z najpiękniejszych na Mauritiusie. Co czyni je tak wyjątkowym miejscem? Jeśli zapytać kogoś, kto odwiedził tamte tereny, odpowiedź będzie jedna: spokój. Coś, czego nie doświadczymy na europejskich czy amerykańskich plażach. Idąc po piaskach Belle Mare mamy przed sobą kilometry rajskich widoków, mijamy senne miasteczka i niespieszących się nigdzie lokalsów, w głównej mierze Hindusów. Belle Mare przyciąga także wspaniałymi plantacjami herbaty, które można zwiedzać i kosztować w tutejszych herbaciarniach. Herbata z Mauritiusu to także wspaniały prezent dla kogoś, kto został w zabetonowanej Europie! Region Belle Mare jest także znany jako świetne miejsce dla miłośników żeglarstwa i wędkarstwa, a nawet łączenia tych dwóch sportów w jednym czasie. Turystów po Mauritiusie kusi także safari wgłąb dżungli, na które można się wybrać z doświadczonym przewodnikiem. Spędzenie kilku dni bez dostępu do elektroniki i w odcięciu od cywilizacji to na pewno pouczające doświadczenie.

Półwysep Le Morne
Ostatnim miejscem, któremu chcielibyśmy poświęcić kilka słów jest półwysep Le Morne. Wyróżnia go bazaltowa góra Le Morne Brabant o wysokości 556 m n. p. m., a szczyt ma powierzchnię ponad 12 hektarów! W drodze na szczyt ukażą się nam też tajemnicze jaskinie i zakątki. Le Morne Brabant została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a sam półwysep obrósł w kilka legend. Jedna z historii głosi, że niegdyś stanowił bezpieczne schronienie dla zbiegłych niewolników z wyspy oraz więźniów z Maroka. Podobno ukrywający się mieszkańcy pewnego dnia dostrzegli u brzegu policjantów i pomyśleli, że zostaną ponownie aresztowani. Z tego powodu rzucili się ze szczytu do morza - policja natomiast chciała ich ułaskawić i uwolnić.