single

Plaże Wietnamu – które z nich warto odwiedzić?

Wietnam położony jest nad Morzem Południowochińskim, a jego linia brzegowa rozciąga się z północy na południe przez prawie 3500 km. Sprawia to, że cały kraj, a co za tym idzie, jego wybrzeże również, jest bardzo zróżnicowany klimatycznie. Planując wycieczkę oraz wypoczynek na plażach Wietnamu należy szczególnie wziąć pod uwagę pogodę w miesiącu, w którym przewidujemy naszą podróż. Jakie plaże w Wietnamie warto odwiedzić? Które z nich są najpiękniejsze?

WIETNAM – KIEDY JECHAĆ?

Można powiedzieć, że nie ma idealnej pory roku, w której w każdym miejscu w Wietnamie byłoby ciepło, słonecznie i bezdeszczowo. Jak przystało na tropikalny kraj, nawet w porze suchej mogą wystąpić opady. Będą one intensywne, acz krótkotrwałe. Decydując o tym, kiedy jechać do Wietnamu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, co chcemy zwiedzać i jakie regiony najbardziej nas interesują. Jeśli chcemy odbyć wspaniałe trekkingi w rejonie Sapa i poznać zamieszkujące tam mniejszości etniczne, najlepszą porą będą miesiące od marca do maja oraz od września do grudnia. Nie zaskoczą nas wtedy ulewne opady, szlaki będą suche, a temperatury sprzyjające długim wędrówkom. Jednakże jeśli chcemy połączyć pobyt w Sapa z wypoczynkiem na plażach Wietnamu, najlepszymi miesiącami na taką podróż będzie okres od listopada do maja, z wyłączeniem stycznia i lutego, które są w Sapa najzimniejsze. W tych miesiącach na południu kraju, gdzie spotyka się najładniejsze plaże, panuje pora sucha. Generalnie można powiedzieć, że optymalną porą na wakacje w Wietnamie jest okres od listopada do maja. Co prawda, na północy kraju początek roku przywita nas temperaturami w okolicy 15-20 st. C, ale na południowych plażach Wietnamu będziemy mieć już gwarancję znakomitej pogody i pięknej opalenizny. Pozostaje już tylko odpowiedzieć na pytanie, które plaże warto odwiedzić w Wietnamie.

WYSPA PHU QUOC

Niewielka wyspa Phu Quoc oferuje około 50 km pięknych tropikalnych plaż. Wyspa położona jest zaledwie 5 km od wybrzeża Kambodży, w Zatoce Tajskiej. Najlepsze plaże znajdują się na zachodnim wybrzeżu, natomiast jej centrum zajmuje bujny tropikalny las. Na Phu Quoc znajdziemy szeroki wybór zakwaterowania, od dużych luksusowych obiektów po kameralne wille i butikowe, przyjazne hoteliki. W związku z tym, że wietnamski rząd mocno inwestuje w turystykę na wyspie, staje się ona coraz bardziej komercyjna. Niemniej jednak, Phu Quoc nadal może się poszczycić jednymi z najpiękniejszych plaż w Wietnamie. Na wyspę można dostać się jedynie drogą lotniczą z wielu wietnamskich lotnisk, a także z innych azjatyckich miast. Decydując o tym, kiedy jechać do Wietnamu, warto wziąć pod uwagę, że najlepsza pogoda na wyspie przypada na miesiące od listopada do maja.

MUI NE

Niegdyś mała rybacka wioska, dziś jeden z najpopularniejszy wietnamskich kurortów. Mui Ne oferuje 12-kilometrowe szerokie plaże nad Morzem Południowochińskim. Stanowią one znakomitą destynację dla miłośników sportów wodnych, szczególnie dla kitesurferów. Mui Ne uchodzi za najbardziej rozrywkową plażę w Wietnamie, ponieważ oferuje dużą różnorodność restauracji, barów i dyskotek. Prawdopodobnie nie będzie to idealne miejsca dla osób szukających ciszy i spokoju. W ostatnich latach miejscowość stała się mekką turystów z Europy Wschodniej oraz Rosji. Będzie to jednak znakomite miejsce dla młodych ludzi, ponieważ bez wątpienia w Mui Ne nie można się nudzić. W okolicach Mui Ne nie ma lotniska, zatem aby tam dotrzeć należy pokonać ok. 200km trasy z Sajgonu. Przejazd trwa około 5 godzin. Dla tak pięknych plaż w Wietnamie – warto!

QUY NHON

W poszukiwaniu spokoju i idylli trafiliśmy na jedne z najpiękniejszych plaż w Wietnamie – do Quy Nhon. Samo miasteczko jest nieco senne i romantyczne. Na nabrzeżu można spotkać rybaków, którzy zaopatrują lokalne restauracje w owoce morza. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada, która zachęca do długich spacerów. Najładniejsze plaże oddalone są od centrum miasta ok. 3 km i tam znajdziemy idealne warunki do odpoczynku. Czekają tu na nas kilometry bursztynowych plaż, urokliwe zatoczki dramatycznie wkomponowane w klifowe wybrzeże. Najlepszą porą roku na wypoczynek w Quy Nhon są miesiące wakacyjne – od czerwca do września. Można się tu dostać drogą lądową, jednak najszybszym sposobem będzie przelot z Hanoi, Sajgonu lub Hai Phong. W Quy Nhon zdecydowanie znajdują się najpiękniejsze plaże w Wietnamie.