single

8 powodów, dla których warto odwiedzić Nową Zelandię.

Nowa Zelandia nie jest jakąś daleką krainą, która powinna pozostać w wyobraźni podróżników. Bardzo łatwo jest się tam dostać, a podróż przez Pacyfik nagrodzi Cię mnóstwem niesamowitych atrakcji i lokalnych skarbów. Jeśli potrzebujesz przekonujących powodów, dla których każdy powinien odwiedzić to urocze miejsce przynajmniej raz w życiu, przedstawiamy kilka z nich:

Niesamowite krajobrazy
Jeśli nie widziałeś filmów „Władca Pierścieni” lub „Hobbit”, musisz uwierzyć na słowo, że Nowa Zelandia jest niesamowicie malowniczym miejscem. Południe otoczone jest wspaniałymi pasmami górskimi, lodowcami i bujnym lasem, podczas gdy północ jest znana z zapierających dech w piersiach linii brzegowych, geotermalnych skarbów i niezwykłych jaskiń. Trzeba zobaczyć te majestatyczne krajobrazy z bliska, aby naprawdę docenić ich piękno.

Chcesz zobaczyć Nową Zelandię? Sprawdź ofertę wyjazdu na  http://planetescape.pl/kraj/nowa-zelandia/!

Niezwykła kultura Maorysów
Nie ma wielu krajów na świecie, które podjęły tak wielki wysiłek, aby zachować i uszanować swoją rdzenną kulturę, jak Nowa Zelandia. Zwroty maoryskie są widoczne na znakach ulicznych, w programach telewizyjnych i codziennych rozmowach. Waitangi Day, choć kontrowersyjny, jest częścią lokalnej tradycji. Istnieje również wiele atrakcji przygotowanych specjalnie po to, aby przybliżyć odwiedzającym Nową Zelandię, kulturę Maorysów, ich dziedzictwo oraz historię.

Przyjaźni mieszkańcy
Gościnność to drugie imię Nowej Zelandii. W mniejszych miastach ludzie często się uśmiechają do przechodzących nieznajomych i witają się. Wybierz dowolny hotel, bar lub restaurację, a w dziewięciu przypadkach na dziesięć zostaniesz powitany z uśmiechem. Nowozelandczycy są po prostu naturalnie uprzejmi i przyjaźni - i to samo w sobie jest premią dla podróżnych odwiedzających ten piękny kraj.

Znane na całym świecie winnice
Umiarkowany klimat Nowej Zelandii i różnorodność glebowa pomogły temu krajowi zająć wysokie miejsce w globalnej uprawie winorośli. Białe odmiany wydają się najbardziej znane, choć sieć winnic w Central Otago przynosi wiele odmian czerwonych winogron. Marlborough jest wiodącym producentem win w tym kraju, a wiele innych jest rozproszonych po Wyspach Północnych i Południowych.

Spotkanie z przygodą
Skoki na bungy w Queenstown, zjeżdżanie na linie w pasmach Waitakere w Auckland, speleologia i canyoning w Waitomo, zorbing w Rotorua, a do tego rafting na tutejszych wodach, jazda na skuterach wodnych, spływy kajakowe, skoki spadochronowe i mnóstwo innych atrakcji podnoszących poziom adrenaliny czeka na nas w Nowej Zelandii. To idealne miejsce dla miłośników wszystkich rodzajów sportów ekstremalnych i nie tylko.

Nieustający trekking
Nowa Zelandia jest także mekką dla turystów kochających trekking. Najlepsze tereny do wędrówki znajdują się w Parku Narodowym Fiordland, podczas gdy inne są ładnie rozłożone na Północnych i Południowych Wyspach. Możesz wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem lub samemu wybrać trasy i wyruszyć w drogę. Pamiętaj, aby spakować się na wszystkie pory roku, ponieważ niestabilne warunki pogodowe są tutaj czymś naturalnym.

Nowa Zelandia jest względnie bezpieczna
Oczywiście obowiązują tu zwykłe środki ostrożności. Zawsze chroń swój portfel. Nie odwiedzaj podejrzanych dzielnic. Nie noś przy sobie zbyt wiele cennych rzeczy. Nowa Zelandia jest jednak znacznie bezpieczniejsza, niż wiele miejsc na świecie. W większości przypadków można bez obaw chodzić w nocy we wszystkich większych miastach, a podróżujący w pojedynkę mogą cieszyć się wszystkimi najlepszymi atrakcjami, nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo.

Bogactwo przyrodnicze
Ptaki, prehistoryczne gady, rzadkie delfiny i wiele innych morskich stworzeń - wycieczka do Nowej Zelandii przyniesie miłośnikom przyrody mnóstwo frajdy z odkrywania nieznanych zwierząt. Słynne nowozelandzkie nieloty – ptaki kiwi - można zobaczyć w wybranych rezerwatach i ogrodach zoologicznych, szczególnie w Auckland, Rotorua i Wellington. W Nowej Zelandii spotkamy się z bardzo szeroką ofertą wycieczek, które ukażą nam również fascynujące życie morskie. Ci, którzy chcą być całkowicie bezpieczni powinni odwiedzić wolne od drapieżników wyspy wzdłuż Zatoki Hauraki, Wellington i Marlborough Sounds.