single

Urugwaj - ciekawa propozycja na wyjazd

Urugwaj to niezwykle  ciekawe i piękne państwo znajdujące się w Ameryce Południowej. Stolicą  kraju jest Montevideo, które jest usytuowane tuż przy ujściu la Platy.  Do dnia dzisiejszego nie rozstrzygnięto pochodzenia nazwy kraju,  aczkolwiek wiele wskazuje na korzenie w języku guarani i znaczenie  nawiązujące do owoców morza. Jest to kraj zróżnicowany pod wieloma  względami i z pewnością właśnie przez to zróżnicowanie jest tak  interesujące z perspektywy turystów. Jakie miejsca warto zobaczyć  podczas zwiedzania Urugwaju?

Montevideo

Stolica Urugwaju to jedno z tych miejsc, które trzeba odwiedzić,  będąc w tym fascynującym kraju. Jest przepięknie usytuowana i na  szczęście ma sporo do zaoferowania turystom. Urugwaj to państwo  uchodzące za jedno z najbardziej liberalnych w Ameryce Południowej. Jest  tutaj zalegalizowana marihuana, a osoby tej samej płci mogą swobodnie  legalizować swoje związki. Montevideo jest kwintesencją wyznawanych  przez mieszkańców Urugwaju wartości. W centralnej części miasta mieści  się Plac Niepodległości. Jest jednym z najważniejszych miejsc w stolicy i  z tego względu warto się tam wybrać. To właśnie tutaj znajduje się  jeden z najsłynniejszych budynków, czyli Palacio Salvo, przypominający  odrobinę ul. Nieopodal znajduje się z kolei mauzoleum poświęcone Jose  Gervasio Artigasa, który był przywódcą powstania antyhiszpańskiego.  Wielu turystów uważa, że obowiązkowym punktem zwiedzania jest Puro  Verso, przepiękna księgarnia w staroświeckim stylu, która mieści się w  budynku wzniesionym na początku XX wieku. Poza księgarnią znajduje się  tutaj również kawiarnia i restauracja. Z pewnością jest to idealne  miejsce na odpoczynek w cudownych okolicznościach.

Punta del Este

Miasteczko Punte del Este znajduje się w południowej części kraju. To  wyjątkowa miejscowość o charakterze turystycznym i uzdrowiskowym.  Zwykło się mawiać, że jest idealną destynacją dla turystów poszukujących  mocnych wrażeń i świetnie zorganizowanego nocnego życia. Trzeba  podkreślić, że miasteczko nie należy do najtańszych. Ceny są nieco  wyższe niż w całym Urugwaju, który i tak zalicza się do jednych z  droższych państw Południowej Ameryki. Niemniej, jest to niezwykle  klimatyczne miasto, w którym życie tętni okrągłą dobę. Jest usytuowana  nad Oceanem Atlantyckim i posiada przepiękną linię brzegową.

Cabo Polonio

Ta malownicza idylliczna wioska rybacka znajduje się we wschodniej  części kraju. Dla niektórych turystów jest miejscem, które warto  odwiedzić za wszelką cenę. Urok tego miejsca opiera się na kilku  filarach. Przede wszystkim jest tutaj stosunkowo spokojnie, co będzie  dobrą wiadomością dla osób unikających tłumów turystów. Po drugie, można  się tutaj delektować pięknymi widokami z maleńkimi kolorowymi chatkami w  roli głównej. Nie ma w tym miejscu bieżącej wody. Najpiękniejsze są  jednak wieczory, kiedy cała osada rozświetla się żółtym światłem ognisk.  To również jedno z tych miejsc, w których można podziwiać wspaniałe lwy  morskie w ich naturalnym środowisku.