single

Co warto zobaczyć podróżująć do Trynidadu i Tabago?

Trynidad  i Tobago to wyspa położona w Ameryce Południowej. Została odkryta przez  Krzysztofa Kolumba. Wyspa ta słynie z niezwykłych miejsc, począwszy od  muzeów a skończywszy na rajskich plażach. Z czego jeszcze słynie ten  malowniczy kraj? Co warto zwiedzić podróżując po wyspie? Odpowiedź w  znajdziesz w poniższym artykule.

Stolica wyspy - Port of Spain

Miasto Port of Spain będące miastem stołecznym znajduje się zachodnim  wybrzeżu wyspy. Wbrew pozorom, miasto to nie słynie z wieżowców lecz z  mnóstwa pełnych zieleni parków i skwerów. Będąc w tym mieście warto udać  się do zoo oraz przepięknego ogrodu botanicznego.  Jednak stolica to  nie tylko moc roślin i zwierząt. To również centrum kulturalne całej  wyspy. Z łatwością można tutaj spotkać występy taneczne, festiwale  spektakle teatralne czy wystawy odbywające się w Narodowej Akademii  Sztuk Scenicznych oraz Narodowym Centrum Karnawału i Rozrywki potocznie  nazywanym Little Carib.
Miasto Port of Spain stanowi także największy port kontenerowy na  całej wyspie, będący jednym z wielu węzłów żeglugowych Karaibów. Przez  port ten transportowane są nie tylko towary przemysłowe, ale także  produkty rolne.

Trynidad i Tobago kulturą stoi

Największym i najbogatszym muzeum na całej wyspie jest National Museum and Art Gallery. Znajduje się tutaj blisko 10 tysięcy światowych dzieł sztuki. M.in. kolekcja obrazów Michela Jeana Cazabona. Nie brakuje  również eksponatów geologicznych oraz naftowych. Do gałęzi muzeum zaliczają się także
- Muzeum Służby Policyjnej Trynidadu i Tobago
- Muzeum Miasta Port of Spain
- Muzeum Pieniądza.

Park Queen's Park Savannach

Park ten stanowi najwiekszą przestrzeń otwartą całego miasta Port of  Spain. Zajmuje ponad 110 ha terenu. Ciekawostką jest fakt iż park ten  otoczony jest największym na świecie rondem. W parku tym na turystów  czekają atrakcje takie jak wydarzenia kulturalne a wśród nich Carnival  oraz Magnificent Seven Houses. To budynki reprezentujące ekstrawagancję  oraz różnorodność stylów. To także rezydencja biskupa anglikańskiego.
W Parku Savannach znajdziemy też nocny targ, stanowiący nie lada  atrakcję dla turystów pragnących zasmakować uroków lokalnej kuchni wśród  których znajdują się takie potrawy jak zupa kukurydziana, gyros lub też  świeża woda kokosowa.

Jezioro asfaltowe

W pobliżu miasta La Brea znajduje się wyjątkowe jezioro będące  miejscem wpływu naturalnego asfaltu na powierzchnię ziemi. Miejsce to  nazywane jest ósmym cudem świata i stanowi największe złoże naturalnego  asfaltu na świecie. Do innych, wartych odwiedzenia atrakcji Trynidadu i  Tobago warto zaliczyć Fort King George - będący siedzibą Muzeum Tobago,  Wodospad Agryle - gwarantujący niesamowite widoki gdyż jezioro to jest  najwyżej położonym jeziorem w całym Trynidadzie i Tobago. Rafa Koralowa  Buccoo ciesząca się niezwykłą popularnością wśród turystów. Szacuje się  że aż 90% odwiedzających to miejsce, decyduje się na podwodną wyprawę  wokół rafy.