single

Jakie miejsca warto odwiedzić w stolicy Burundi?

Burundi to śródlądowe państwo znajdujące się w Afryce Wschodniej,  którego stolicą od 2018 roku jest Gitega, chociaż siedzibę władz wciąż  stanowi Bużumbura. Proces przenosin stolicy miał zająć trzy lata, jednak  wciąż jest w toku. Nie zmienia to jednak faktu, że oba miasta zasługują  na uwagę turystów chcących poznać to mało popularne państwo. Jakie  atrakcje warto tutaj zobaczyć?

Centrum Kultury Islamskiej

Centrum Kultury Islamskiej w Bużumburze to miejsce, które warto  odwiedzić, aby poznać ogrom ciekawostek na temat islamu. Na miejscu  turyści mają okazję poznać nie tylko niesamowitą historię tego wyznania,  ale również interesujące fakty  na temat wielu rytuałów i modlitw czy  też relacji rodzinnych wśród islamistów.

Living Museum of Bujumbura

Living Museum of Bujumbura to połączenie muzeum i ogrodu  zoologicznego, które jest poświęcone sztuce oraz przyrodzie Burundi. W  tutejszym zoo można podziwiać gatunki typowe dla tej części Afryki, a  więc krokodyle, antylopy, lamparty, małpy czy żółwie. Z kolei sztuka  obejmuje prace burundyjskich rzemieślników, z których wiele ma swoje  pracownie na terenie tego kompleksu.

Pomnik Livingstone'a-Stanleya

Pomnik ten znajduje się w Bużumburze i oznacza miejsce, w którym  misjonarz i odkrywca, czyli Davi Livingstone i Henry Morton Stanley  spędzili dwie noce w Burundi w XIX wieku. Uznaje się ich za pierwszych  Europejczyków, którzy odwiedzili te tereny, dlatego pomnik ten jest  bardzo ważny dla mieszkańców kraju. Stanowi on miejsce, które musi  odwiedzić każdy, kto spędza wakacje w Burundi.

Muzeum Narodowe w Gitedze

Muzeum Narodowe w Gitedze to miejsce, od którego warto rozpocząć  zwiedzanie Burundi, lub też przybyć tu w trakcie wakacji, aby uzupełnić  informacje na temat tego kraju. W związku z tym, że Burundi wciąż  pozostaje nieodkryte i nie cieszy się wielką popularnością, to właśnie  tutaj można nie tylko poznać niesamowitą historię tych terenów, ale  również kulturę i sztukę burundyjską.

Kuchnia burundyjska

Zarówno w Gitedze, jak i Bużumburze znajduje się mnóstwo lokalnych  knajpek, w których warto się zatrzymać na obiad, aby skosztować  burundyjskich potraw. Królują tutaj ryż z przyprawami i kurczakiem,  kolorowe szaszłyki, a także tłuczone plantany. Jeśli ktoś obawia się  reakcji na niecodzienne potrawy i przyprawy, to nie musi się obawiać. W  większości knajpek w Burundi serwowane są również popularne europejskie  dania.

Jezioro Tanganika

Znajdujące się przy Bużumburze Jezioro Tanganika należy do Wielkich  Jezior Afrykańskich i zajmuje powierzchnię przekraczającą 34 tysiące  kilometrów kwadratowych. Jest to najdłuższe słodkowodne jezioro na całym  świecie oraz najgłębsze jezioro w całej Afryce. Podczas podróży w tę  okolicę turyści mają okazję podziwiać zachwycające widoki wypełnione  afrykańską roślinnością, a także mieszkańców jeziora, do których należą  hipopotamy, krokodyle i wiele gatunków wodnych ptaków.