single

Z wizytą w stolicy Turcji - Ankarze

Ankara jest stolicą Turcji znajdującą się w środkowej części państwa. To miasto o charakterze przemysłowym. Dla mieszkańców Turcji jest bez wątpienia sercem całego kraju, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia. To miasto o niepowtarzalnej atmosferze. Jego ogrom powoduje, że tak naprawdę nie sposób poznać specyfiki tego miasta w ciągu kilku dni. Warto jednak wiedzieć, od czego zacząć zwiedzanie, by zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami stolicy. Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

Muzeum Cywilizacji Anatolijskich

Jest to miejsce, które uważane jest za jedno z ważniejszych w całej Ankarze. Muzeum Cywilizacji Anatolijskich pozwala zagłębić się w wieloletnią i niezwykle wyboistą historię tego regionu świata. Historia tego miejsca sięga 1921 roku. To właśnie wtedy powstało, stając się niemal natychmiastowo miejscem, którego nie można pomijać podczas zwiedzania Ankary. Co ciekawe, muzeum znajduje się w budynkach pochodzących z XV wieku. Niegdyś były one częścią wielkiego osmańskiego targowiska. To właśnie w tym miejscu będzie można podziwiać artefakty i dzieła sztuki, które pochodzą sprzed dziewięciu tysięcy lat. Dla pasjonatów historii jest to miejsce obowiązkowe do zobaczenia.

Ruiny Zamku

Podziwiane obecnie z zachwytem ruiny zamku pochodzą jeszcze z XVIII w. p.n.e., co czyni je jedną z najstarszych pamiątek tego typu na świecie. W ciągu kolejnych lat budowla wielokrotnie przechodziła różnorodne modyfikacje. Swoją cegiełkę dołożyli Bizantyjczycy oraz Rzymianie. Wielu turystów przybywa tutaj ze względu na wartość historyczną miejsca, aczkolwiek warto także dodać, że to właśnie z tego miejsca rozpościera się wspaniały widok na panoramę miasta. W pobliżu znajdują się atrakcyjne knajpki i kawiarnie. Warto się tutaj zatrzymać na chwilkę i w towarzystwie wybitnej kawy delektować się wspaniałym widokiem.

Muzeum Historii Naturalnej

To kolejna propozycja dla pasjonatów historii, choć przypadnie do gustu również osobom, które z historią nie mają nic wspólnego. Muzeum Historii Naturalnej oferuje możliwość obejrzenia imponujących szkieletów prehistorycznych zwierząt. Są one jednak niewielkim ułamkiem tego, co czeka na nas w środku. Rodzice podróżujący z dziećmi z pewnością docenią edukacyjny tunel, w którym będzie można zapoznać się z fauną Południowej Afryki. Na terenie obiektu znajduje się również wspaniale przygotowane planetarium oraz szereg innych wystaw, dzięki którym zapoznamy się z historią tego regionu.

Salman Sokak

Salman Sokak to niewielka klimatyczna uliczka znajdująca się w pobliżu Muzeum Cywilizacji Anatolijskich. Nazywana jest często również Aleją Miedzianą, a to za sprawą mnogości miedzianych wyrobów, które są tutaj od lat sprzedawane. Uliczka od wielu wieków odznacza się handlowym charakterem. To idealne miejsce dla osób, które poszukują unikatowych pamiątek. Można tutaj kupić wspaniałe miedziane dekoracje do domu i wiele innych bibelotów.