single

Co warto zobaczyć w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo znajdujące się na Bliskim  Wschodzie między Zatokami Perską i Omańską. Stolicą kraju jest Abu Zabi,  które po Dubaju jest drugim pod względem wielkości miastem Emiratów i  jest położone na wyspie o tej samej nazwie oraz kilku mniejszych wyspach  w Zatoce Perskiej. Jakie atrakcje czekają tutaj na turystów? Poniżej  znajdują się wybrane propozycje.

Luwr Abu Zabi

Luwr Abu Zabi to imponujące muzeum, które działa w oparciu o umowę  między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Francją. Miejsce to przyciąga  miłośników sztuki z całego świata tym bardziej, że znajduje się tuaj  wiele arcydzieł malarstwa, w tym praca Leonarda da Vinci. Projekt  powstania tej placówki został nazwany największym francuskim projektem  kulturalnym za granicą.

Wielki Meczet Szajka Zajida

Wielki Meczet Szajka Zajida to jedna z najbardziej  charakterystycznych budowli Abu Zabi i jeden z największych meczetów na  świecie. Inicjatorem jego budowy był prezydent Zjednoczonych Emiratów  Arabskich, szejk Zajid ibn Sultan Al Nahajjan. Jego budowa rozpoczęła  się w latach dziewięćdziesiątych, a skończyła w 2007 roku i kosztowała  ponad 200 milionów funtów. Zarówno jego fundamenty, jak i konstrukcja,  zostały wykończone białym marmurem z Włoch i Grecji, a dekoracje wnętrz  wykonali artyści z całego świata.

Yas Waterwold Abu Dhabi

Yas Waterworld Abu Dhabi to wodny park rozrywki, który świetnie  sprawdzi się podczas rodzinnej wycieczki. Znajdują się tutaj liczne  baseny, kolorowe zjeżdżalnie, masaże wodne i wiele innych atrakcji dla  dorosłych oraz dzieci w różnym wieku. Na miejscu są również punkty  gastronomiczne, w których można zamówić obiady albo desery. To świetna  alternatywa na brzydką pogodę, zwłaszcza jeśli ktoś szczególnie przepada  za wodnymi szaleństwami.

Emirates Heritage Club Heritage Village

Emirates Heritage Club Heritage Village to zrekonstruowane miasteczko  w pustynnej oazie, dzięki któremu turyści mogą wyobrazić sobie, jak  wygląda pustynna codzienność. Na terenie skansenu można spotkać  wielbłądy i zobaczyć beduińskie namioty oraz miejsca prac lokalnych  rzemieślników. Na miejscu znajduje się również restauracja, w której  turyści mogą zatrzymać się na lunch.

Ferrari World Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi to park rozrywki znajdujący się na wyspie  Yas, który zasłynął dzięki temu, że znajduje się w nim najszybsza  kolejka górska na całym świecie, czyli Formula Rossa. Otwarcie parku  odbyło się w 2010 roku, a na ceremonii pojawili się między innymi  kierowcy zespołu Ferrari w Formule 1, czyli Fernando Alonso i Felipe  Massa. Na terenie parku znajduje się kilka różnych kolejek górskich, a w  planach na przyszłość jest stworzenie kolejnych konstrukcji tego  rodzaju.

Umm Al Emarat Park

Umm Al Emarat Park to idealne miejsce na spacer we dwoje czy w gronie  rodzinnym. Na terenie parku znajduje się wiele ciekawych miejsc, takich  jak strefa kina plenerowego, piękne fontanny czy też aleke okalane  przez egzotyczną roślinność. Warto odwiedzić również tutejszy ogród  botaniczny oraz restauracje serwujące lokalne jedzenie.