single

Londyn - miasto kontrastów i niesamowitych atrakcji turystycznych

Wielka Brytania, zwana również Zjednoczonym Królestwem, jest państwem wyspiarskim w Europie Zachodniej, w skład którego wchodzą Anglia, Szkocja, Walia oraz Irlandia Północna. Największym miastem oraz stolicą Wielkiej Brytanii oraz Anglii jest Londyn, czyli miasto niezwykłych kontrastów, w których można znaleźć zarówno ciekawostki dla miłośników historii, jak i poszukiwaczy najnowszych trendów w każdej dziedzinie. Miasto to można odwiedzać wielokrotnie i za każdym razem znajdować zupełnie nowe atrakcje. Co warto zobaczyć podczas wyjątkowych wakacji w Londynie? Poniżej znajduje się kilka propozycji.

National Gallery

Natonal Gallery została założona w pierwszej połowie XIX wieku i znajduje się przy Trafalgar Square, jednym z najsłynniejszych placów w całym Londynie. Na terenie ogromnej galerii znajduje się ponad dwa tysiące dzieł malarstwa, a wśród nich najprawdziwsze arcydzieła Gistava Klimta, Pabla Picassa, Leonarda da Vinci czy Tycjana. Wielkim skarbem w zbiorach jest tutaj obraz "Słoneczniki" Vincenta van Gogha. Turyści mogą zwiedzać galerię za darmo, a miłośnicy sztuki powinni zarezerwować na ten cel jak najwięcej czasu.

Buckingham Palace

To jeden z najsłynniejszych budunków na całym świecie, ponieważ od lat stanowi rezydencję królewską kolejnych monarchów brytyjskich. Pod pałacem zwykle znajdują się tłumy turystów z całego świata, którzy czekają na spektakularną zmianę warty, a często liczą również na możliwość zobaczenia kogoś z rodziny królewskiej. Na terenie pałacu znajdują się również reprezentacyjne komnaty, które są udostępnione zwiedzającym. Miejsce to stanowi w Londynie pozycję obowiązkową dla miłośników historii,  a zwłaszcza historii brytyjskiej. Wizyty składały tutaj głowy państw, cała armia brytyjskich premierów, a nawet gwiazdy.

Tower of London

Znajdująca się nad Tamizą Tower of London jest jednym z najbardziej charakterystycznych kompleksów w całym mieście. Został wybudowany w czasach Wilhelma Zdobywcy, a więc w XI wieku. Na przestrzeni lat Tower było więzieniem, pałacem, fortecą, a nawet ogrodem zoologicznym. Obecnie cały niemalże kompleks można zwiedzać razem z przewodnikami, a wystawy wewnątrz poszczególnych budynków są interaktywne, przez co każdy turysta wychodzi z wycieczki z ogromną porcją ciekawie przedstawionej wiedzy. Warto zobaczyć pawilon, w którym znajdują się oryginalne klejnoty monarchy, insygnia, korony, złoto i wiele innych przedmiotów, z których każdy ma swoją historię.

Opactwo Westminster

Opactwo Westminster to jedna z najważniejszych świątyń na terenie całego Londynu. Zachwyca nie tylko detalami architektonicznymi, ale również za sprawą wybitnie pięknego wnętrza. To właśnie w tym miejscu miały miejsce koronacje brytyjskich monarchów, a także wiele ślubów członków Rodziny Królewskiej. To tutaj również pochowano wielu królów oraz osoby zasłużone dla Wielkiej Brytanii, takie jak Karol Dickens, Karol Darwin czy Isaac Newton.