single

Tel Aviv - musisz zobaczyć, będąc w Izrealu

To ciekawe miasto, które polskich turystów kusi swą atmosferą i  niezwykłymi zabytkami. Wyprawy do Tel Avivu to oferta, którą biura  podróży kuszą nas coraz częściej. Dlaczego warto z niej skorzystać? Co  można zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

W trakcie zwiedzania Tel Avivu nie można pominąć tak ciekawego miejsca,  jakim jest Stara Jaffa. Uchodzi ona za najpiękniejszą część miasta, a  turyści zaglądają na jej teren zarówno z powodu ciekawej historii, jak i  ze względu na znajdujące się na jej terenie zabytki. Stara Jaffa to  przede wszystkim piękna Wieża Zegarowa, Meczet Mahmudiego z 1812 roku  oraz słynna synagoga Beit Zunana. To najważniejsze atrakcje, których w  trakcie wycieczki do Tel Avivu nie można pominąć. Biura podróży kuszą  też innymi atrakcjami. Miłośników historii może tu przecież oczarować  Muzeum Starożytności, którego ekspozycja oczaruje każdego pasjonata  przeszłości. Ciekawą zabudową może oczarować turystów Plac Kedumim,  będący jednym z najważniejszych punktów na mapie Tel Avivu, z kolei dla  miłośników pięknych widoków ważnym punktem w programie wycieczki po tym  mieście będzie wizyta w Parku na Wzniesieniu. Park ten przyciąga i  pięknymi panoramami, i pozostałościami starożytnych budowli, dzięki  którym staje się on miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla turystów.  Niezapomnianych wrażeń dostarczy turystom spacer po dzielnicy  jemenickiej oraz Białym Mieście – dzielnicy, która zachwyci każdego  miłośnika moderny. Stary Port i uliczki Małego Tel Avivu, nowoczesna  architektura Azrieli Center – oto kolejne atrakcje, obok których w tym  mieście nie można przejść obojętnie. A co po zwiedzaniu? Na tych, którzy  chcą się zrelaksować, czekają wspaniałe plaże – miejsca wypoczynku i  zabawy, którym w czasie wycieczki po Tel Avivie również warto poświecić  nieco więcej uwagi.

Tel Aviv to miasto różnorodne i pełne kontrastów. Wycieczki po jego  terenie dostarczają zatem wielu mocnych wrażeń każdemu miłośnikowi  podróży, a panująca tu atmosfera sprawia, że o wizycie w tym miejscu  pamięta się jeszcze przez wiele lat.