single

Czego jeszcze nie wiemy na temat Francji?

Francja jest jednym z tych krajów o których mówi się dużo i który jest bardzo często obierany za cel wakacyjnych podróży. Nic dziwnego te niezwykłe państwo położone w Europie Zachodniej ma czym przyciągać turystów z całego świata, zwłaszcza tych o artystycznej, bądź romantycznej naturze. Dzięki niezwykłej kuchni, unikalnemu klimatowi oraz urokowi, które budzą w nas miasta i krainy Francuskie, państwo to wyciąga wysokie wpływy z turystki. Zanim jednak ruszymy, aby zdobyć Paryż, czy odwiedzić francuskie wybrzeża powinniśmy zdobyć kilka podstawowych informacji na temat tego kraju.

Zajmuje on piąte miejsce w kategorii najlepiej rozwiniętych na świecie oraz miejsce jedenaste, jeśli chodzi o warunki życia. Francja oprócz części metropolitarnej posiada również kilka terytoriów zamorskich, położonych na innych kontynentach. Jest to oczywiście wynik kolonizacji, w którym kilka wieków temu Francja brała aktywny udział. Sąsiadami części metropolitarnej są: Niemcy, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Andora, Włochy, Monako i Hiszpania. Na czele Republiki Francuskiej stoi prezydent. Jest to unitarne państwo demokratyczne o systemie semiprezydenckim.

Ideały Francuzów od dawna zawarte są w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela oraz w hasłach rewolucji francuskiej: "wolność, równość, braterstwo". Państwo francuskie bierze aktywny udział na arenie politycznej: między innymi zalicza się do grona założycieli Unii Europejskiej oraz posiada prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.