single

Czym zachwyca Barbados?

Jest taki kraj który  swoim pięknem potrafi zachwycić niemal każdego turystę. Taki kraj,  leżący na Małych Antylach nosi nazwę Barbados. To jeden z najchętniej  odwiedzanych krajów świata. Co takiego skrywa w sobie ta wyspa? Czym  przyciąga rzesze turystów? Co warto zobaczyć w Barbadosie?

Przede wszystkim pogoda

Ta malownicza wyspa, odkryta w XVI wieku przez portugalskich  podróżników, to jedno z najbardziej zaludnionych miejsc świata.   Dlaczego tak jest? Duży procent ludności stanowią turyści. Przyciąga ich  tutaj przede wszystkim idealna pogoda. Latem temperatura dochodzi do 31  stopni Celsjusza, natomiast zimą to nawet do 25 st. więc przez cały rok  Barbados jest świetnym miejscem do podróżowania.
Zwiedzając Barbados obowiązkowym punktem na pewno jest miasto  Batsheba i największa jego atrakcja - śnieżnobiałe wody oceaniczne.  Najstarszym zaś miastem tego kraju jest Bridgetown będące zarazem  stolicą tej wyspy. Na szczególną uwagę zasługują również centra  rozrywkowe w mieście St. Lawrance Gap oraz Fort św. Anny będący  militarnym zakątkiem wyspy.

Ogromna ilość hoteli

Barbados pomimo iż jest niezwykle często i chętnie odwiedzanym  krajem, posiada ogromne zaplecze hotelowe. Miejsce te są wygodne i  wyjątkowo eleganckie. Nie brakuje również małych domków w okolicy plaż w  którym zasmakować można lokalnych przysmaków.
Stolica wyspy - Brodgetown zachęca do zwiedzenia muzeum poświęconego  historii barbadoskiego narodu. W mieście tym znajduje się także warty  zobaczenia skansen w którym do dziś działa prasa trzciny cukrowej.  Skansen ten w pełni ukazuje jak ciężką i niewolniczą pracę wykonywali  niegdyś tubylcy.  Oprócz tych atrakcji w Bridgetown znajduje się budynek  Parlamentu, Plac Bohaterów Narodowych a także wyjątkowo atrakcyjny  most Chamberlain. Ciekawostką jest iż w znajdującym się nieopodal Parku  Królowej znaleźć można ponad 1000 letni baobab.

Raj dla nurków

Można powiedzieć że Batsheba to raj dla każdego nurka. To co  przyciąga turystów to niezwykła biel piasków tutejszych plaż, błękitu  oceanu oraz jasnego nieba. Wody słyną z kolorowych raf koralowych wśród  których można nurkować, zachwycając się ich pięknem. Plaże Batsheby oraz  innych miejsc na Barbadosie uchodzą za jedne z najpiękniejszych na  całym świecie.
Batsheba słynie także z Ogrodów Botanicznych Andromedy. Znajduje się w  niej wyjątkowa kolekcja fauny i flory niemal z każdego zakątka  Karaibów. Wybierając się na północne wybrzeże Barbadosu warto  zainteresować się jaskinią Animal Flower Cave, która nie dość że sama w  sobie stanowi wyjątkową atrakcję, a ponadto rozpościerają się z niej  niesamowite widoki na okolice oraz morze.

Imprezy i balangi

Dla miłośników szalonych zabaw miasto St. Lawrence Gap oferuje drinki  z parasolkami, imprezy oraz moc muzycznych atrakcji. Chętnych na  skosztowanie rarytasów kuchni Barbadosu, co piątek w mieście Oistins  odbywa się nocne smażenie ryb.