single

Najlepsze miejsca do plażowania w Argentynie

Argentyna ma prawie 5 000 km linii brzegowej i choć jej plaże nie są tak znane, jak sąsiadującej z nią Brazylii, oferują turystom fantastyczny relaks i niesamowite widoki. Przede wszystkim zaś zapewniają ucieczkę przed dusznym ciepłem argentyńskich miast i miasteczek. Oto nasz przewodnik po najlepszych wakacyjnych miejscach do plażowania w Argentynie.

Mar Del Plata
Ojciec argentyńskich nadmorskich kurortów, Mar Del Plata znajduje się około 5 godzin na południe od stolicy Argentyny - Buenos Aires. Częściowo stanowi ośrodek turystyczny. Częściowo jest w pełni funkcjonalnym miastem. Z pewnością jest idealną przystanią dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu, a także dla tych, którzy latem spragnieni są wypoczynku na plaży. Typowe dla wielu nadmorskich miast u wybrzeży Argentyny jest to, że fale Atlantyku gwałtownie przybijają do brzegów. Mar Del Plata nie jest wyjątkiem, więc jest idealnym miejscem do surfowania i uprawiania innych sportów wodnych. Na całodzienne dyskoteki plażowe doskonale nadaje się Playa Grande. Playa La Perla to plażowania w starym, dobrym stylu. Natomiast Playa Varese posłuży nam do uprawiania sportów i innych aktywności fizycznych.

Pinamar
Na północ od Mar Del Plata pośrodku szeregu plaż leży Pinamar. Ten sezonowy nadmorski kurort jest popularnym miejscem spotkań bogatych Argentyńczyków i został wybudowany specjalnie w celu przyciągnięcia turystów w miesiącach letnich. Składa się z luksusowych rezydencji w lesie, który dawniej był obszarem wydm piaskowych. Pinamar jest jednym z ładniejszych nadmorskich miast i jest popularnym celem dla osób z Buenos Aires, którzy mają tam domy letniskowe.

Miramar
Hotel Miramar położony jest na południe od Mar Del Plata i znajduje się obok twierdzy Pinamar. Bardziej rozbudowany pod względem infrastruktury turystycznej, tak jak inne nadmorskie obiekty o podwyższonym standardzie, Miramar korzysta w pełni z sezonu turystycznego, który utrzymuje go przez resztę roku.

Villa Gesell
Villa Gesell przyciąga inny rodzaj turystów, niż Pinmar. Fani gorących rytmów oraz dyskotek i barów poczują się jak w domu na młodzieńczej i tętniącej życiem scenie plażowej Villa Gesell. Jednak każdy, kto szuka relaksujących wakacji i odpoczynku, powinien raczej wybrać inną plażę.

Cariló
Cariló dołącza do Pinamar w ekskluzywnej lidze miast plażowych. Obszar ten został ponownie zalesiony, aby skutecznie przyciągnąć turystów ceniących odrobinę prywatności. Wydmy wciąż jednak są niezwykle piękne i naturalne, a popularną rozrywką w tym regionie jest jazda na quadach.

Mar de las Pampas
Zaledwie kilka kilometrów od hedonistycznej Villa Gesell leży Mar de las Pampas, zupełnie inna plaża. Mar de las Pampas, położona jest w lesie, który schodzi powoli w stronę plaży. Całość wygląda nieco dziko, a tutejsze rezydencje bardziej przypominają zwykłe chaty i domki. Aby móc cieszyć się niezapomnianymi doświadczeniami z las Pampas, warto przejechać się po plaży konno.

Ituzaingó
Ituzaingó to nadmorskie miasteczko położone na północy kraju, w pobliżu Corrientes, przy granicy z Paragwajem, nad brzegiem rzeki Paraná. Ta niewielka plaża znajduje się w malowniczej okolicy otoczonej bujną roślinnością i słynie z odbywającego się w tym miejscu karnawału. Turyści mogą wówczas cieszyć się nie tylko pięknymi widokami, ale i cudowną zabawą.