single

Co trzeba zobaczyć w Brazylii?

Federacyjna Republika Brazylii położona jest w Ameryce Południowej i jest największym krajem na tym kontynencie. Posiada ona dostęp do Oceanu Atlantyckiego przez co wiele miast rozwinęło się na jego brzegach. Na terenie Brazylii można zobaczyć najróżniejsze krain y geograficzne, m.in. Nizinę Amazonki, czy Wyżynę Brazylijską, nowoczesne miasta, czy piękne plaże.

Dolina Amazonki i Amazonia
Amazonka to druga pod względem długości rzeka na świecie. Niektóre źródła jednak podają, że jest najdłuższa. Źródło rzeki znajduje się w Andach, a odkrył je Polak – Jacek Pałkiewicz. Amazonia znajduje się głównie na terenie dorzecza rzeki Amazonki i jej około 1100 dopływów. Teren Amazonii porośnięty jest lasami deszczowymi, czyli lasami wiecznie zielonymi. Na jej terytorium ma schronienie wiele gatunków zwierząt i roślin, a także plemion, które nie miały styczności z cywilizacją.

Diamantina
Diamantina to miejscowość położona we wschodniej części Brazylii w górach. W dawnych czasach na terenie miasta wydobywano złoto oraz diamenty, dlatego zwana jest miastem poszukiwaczy złota. W mieście znajduje się muzeum diamentów. Warto zobaczyć również zabytkową część miasta, która została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO.

Olinda
Miasto jest położone nad Oceanem Atlantyckim. Jest dosyć wiekowe, gdyż zostało założone już w 1530 roku. Można w nim podziwiać przede wszystkim gotyckie budynki. Biały tynk budynków oraz pomarańczowe dachy w historycznej części miasta znajdujące się pośród palm tworzą niezwykły widok. Dodatkową atrakcją są oczywiście piękne wzgórza i malownicze plaże.

Recife
„Brazylijska Wenecja” na swoim terenie posiada 50 mostów i wiele nowoczesnych budynków w pobliżu wybrzeży Brazylii. Uroku dodają miastu także urokliwe plaże i przejrzysta woda. Wiele osób udaje się tam, by spędzić wolny czas nurkując w pobliskich wodach. Samo miasto także jest interesujące. Spacerując po nim można znaleźć wiele zabytków z okresu kolonialnego.

Rio de Janeiro
Najbardziej znane miasto w Brazylii. Można w nim znaleźć nie tylko nowoczesne budynki, ale także rajskie plaże i słynną figurę Chrystusa Odkupiciela. Pomimo nowoczesności w Rio znaleźć można także dzielnice biedy. Rio de Janeiro znane jest oczywiście z pięknych i kolorowych parad karnawałowych. Parada i karnawał co roku przyciąga miliony turystów z całego świata.

Rezerwat Fernando de Noronha
Rezerwat swoim terytorium obejmuje 21 wysp, małych wysepek oaz skał pochodzenia wulkanicznego. Położony jest około 350 km od wybrzeży Brazylii. W rezerwacie znajduje schronienie wiele gatunków zwierząt, np. albatrosów, delfinów, żółwi morskich i roślin. Unikatowość rezerwatu została doceniona i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wodospady Iquacu
Wodospady również są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wzięły nazwę od rzeki, która wypływa z Serra do Mar. Do Brazylii należy jednak część z nich. Na terenie objętym ochroną znajduje się 175 wodospadów. Jest to przepiękny i niesamowity widok. Woda wylewa się zewsząd, płynie strumieniami i kaskadami. Często wskutek mieszania się mas ciepłych i zimnych powietrza nad wodospadami można obserwować tęcze.